Škola : 1. HNL pioniri : 9. kolo
Rijeka – Zagreb 0:0
20.10.2018.

Stariji pioniri Rijeke remizirali su protiv Zagreba (0:0) u utakmici devetog kola Prve HNL. S obzirom na tijek utakmice podjela bodova realan je ishod u susretu u kojem su gosti u drugom dijelu stvorili nekoliko prilika i kontri koje su propustili realizirati.

Rijeka je pritisnula od početka, ali bilo je vrlo brzo jasno da će teško probiti obranu Zagreba. U četvrtoj minuti, nakon kornera, vratar Žaja bio je nesiguran, ali Katinić nije uspio doći do lopte.

Minutu kasnije Runjić je pokušao na drugoj strani s 18 metara, ali nije bilo preciznosti. Zagreb je na otvaranju utakmice u nekoliko navrata iz obrambenog bloka razvio kontru, ali nedostajalo je mirnoće u završnici.

Rijeka na drugoj strani nije imala rješenja za obranu Zagreba, duge lopte uglavnom nisu previše namučile gostujuće u braniče. U 14. minuti Buić je izveo slobodan udarac s 20 metara, vrataru Zagreba ispala je lopta, ali uspio ju je uhvatiti.

U 20. minuti Katinić je izbio jednu dugu loptu, Begović pobjegao obrani Zagreba, ali udarac s desne strane iskosa uspio je blokirati vratar Zagreba.

Do kraja prvog dijela Rijeka je imala još jednu veliku priliku u 28. minuti. Nakon kornera Ajanovića, Buić je ostao sam na sedam metara, ali udarac glavom prošao je pored vratnice.

Nastavak utakmice donio je ponovo neuspješne pokušaje Riječana, te Zagreb koji je u jednom trenutku ozbiljno počeo prijetiti.

U 50. minuti Marić je ostao sam na 15 metara, ali snažan udarac obranio je Tanjić. U nastavku iste akcije, nakon ubačaja s lijeve strane, Marić je ostao sam pred golom, uspio skrenuti ubačaj, ali ovoga puta lopta je prošla pored vratnice.

Na drugoj strani, u 52. minuti, Sesvećan je lijepo ubacio, Čulina smirio loptu i potegnuo, ali ona je završila u zagrebačkom bloku.

Zagreb je u tom periodu bio izrazito opasan, u nekoliko kontri nedostajalo je malo mirnoće i preciznosti u zadnjem pasu da bi se otvorila stopostotna prilika.

U 64. minuti Mendrila se lijepo okrenuo u kaznenom prostoru, ali njegov pokušaj je također blokiran. Tri minute kasnije Vukmanović je odigrao za Ravlića čiji je udarac s lijeve strane kaznenog prostora blokiran.

Rijeka – Zagreb 0:0 (11)