Škola : 1. HNL pioniri : 3. kolo
Rijeka – Solin 5:0, bijeli odličnom igrom do druge pobjede
04.09.2019.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Solin 5:0 u utakmici trećeg kola Prve HNL. Rijeka je već u ranoj fazi utakmice nametnula ritam i s nekoliko lijepih akcija stvorila veliku prednost nakon koje za goste nije bilo povratka.

Već u trećoj minuti Pučić je odličnom dubinskom loptom proigrao Srdoča na desnom boku. Uslijedio je precizan ubačaj, Momčilovski je ostao sam u kaznenom, primio loptu i mirno poentirao - 1:0.

Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0 za Rijeku. Nakon lijepe akcije Srdoč je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora s desne strane. Mikloš je precizno ubacio, Šerifović je bio najbrži i lijepim udarcem zatresao mrežu - 2:0.

Gosti su ubrzo uzvratili brzom akcijom po lijevoj strani, Plazibat je ubacio, Milardović lijepo pucao glavom, a lopta je prošla iznad grede.

Sličan ishod imao je i udarac Srdoča s ruba kaznenog prostora, a onda je stigao treći gol.

Nakon kornera u 18. minuti lopta je došla na rub kaznenog prostora, Pučić se sjajnom fintom riješio pratnje i odmjerenim udarcem pogodio suprotan kut - 3:0

Solin je najbliže golu u prvom dijelu stigao u 19. minuti. Nakon još jednog ubačaja s lijevog boka, uslijedila je gužva pred golom Rijeke. Milardović je bio u sjajnoj poziciji, ali Mišković je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Solin je na početku drugo dijela (41') imao priliku iz slobodnog udaraca na rubu kaznenog prostora, ali lopta je zapela u vrhu živog zida.

Na drugoj strani (51'), Pučić je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, ali vratar Solina ukrotio je udarac.

Iako je Solin u drugom dijelu bio puno opasniji nego u prvom dijelu, Rijeka je kontrolirala utakmicu.

U 58. minuti stigao je četvrti pogodak, Srdoč je uspio doći do lopte, okrenuti braniča i pogoditi suprotan kut (4:0).

Ubrzo je jednu lijepu akciju prizemnim udarcem okončao Jurešić, ali vratar Solina je bio spreman.

Solin je pokušavao, ali nije uspio doći do počasnog gola. U 63. minuti Babić se našao u dobroj situaciji. Udarac je odlično obranio vratar Mišković, a odbijenu loptu Žlibanović je, pravovremenom intervencijom, izbio ispred Kuvačića spasivši tako gol.

I dok gosti nisu uspijevali zatresti mrežu, Rijeka je na drugoj strani stigla do petog gola u 64. minuti. Berisha je odlično ubacio s desne strane, Bogolin je ostao sam i lijepim volejom pospremio loptu pod prečku za konačnih 5:0.