Škola : 1. HNL pioniri : 1. kolo
Rijeka – Slaven Belupo 0:0, bijeli propustili kapitalizirati premoć
23.08.2018.

Stariji pioniri Rijeke remijem protiv Slaven Belupa (0:0) otvorili su novu sezonu u Prvoj HNL. Iako su bili bolji kroz cijelu utakmicu, u konačnici se silan pritisak i niz ubačaja nisu rezultirali golom.

Kroz cijelu utakmicu valja istaknuti tri najizglednije situacije u kojima su bijeli propustili doći do pobjede.

U 14. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, Buić je došao do lopte na drugoj stativi, ali okvir vrata zaustavio je njegov pokušaj. U drugom dijelu, u 55. minuti, Begović je odlično pucao glavom, ali vratar Udovičić sjajnom refleksnom reakcijom spasio je svoju mrežu. Šest minuta kasnije, nakon novog ubačaja, Bossi je ostao sam u neposrednoj blizini gola, ali udarac glavom otišao je preko vratnice.

Rijeka je već na otvaranju zaprijetila, ali Buić (4') nije najbolje zahvatio loptu glavom, dok Gajzler (8') nije dobro primio loptu nakon dodavanja Bodetića. U 18. minuti Gajzlerov udarac završio je u rukama vratara Udovičića.

Gosti su zaprijetili u 35. minuti, Ivančić je prošao po lijevoj strani, pronašao Blažeka na rubu kaznenog prostora, ali udarac napadača Slavena završio je u bloku.

Pokušaji Rijeke i u nastavku su se sveli na proboje po bokovima. Nakon kornera u 39. minuti, u skoku je bio Katinić, lopta se u gužvi odbila prema golu, ali branič Slavena lako je izbio loptu s crte.

Nakon jedne izgubljene lopte na desnoj strani u 45. minuti, Slaven je izveo brzu kontru koju je okončao Ivančić udarcem s ruba kaznenog prostora, a pokušaj je otišao pored vratnice.

Rijeka je do kraja utakmice nastavila s pritiskom, ali silni ubačaji, te pokušaji s poludistance nisu rezultirali ozbiljnijom prijetnjom za gol Slavena.

Rijeka – Slaven Belupo 0:0 (29)