Škola : 1. HNL kadeti : 30. kolo
Rijeka – Šibenik 4:2, Kurbaša donio preokret
25.05.2018.

Kadeti Rijeke ostvarili su pobjedu 4:2 u posljednjoj prvenstvenoj utakmici Prve HNL. Za dobru atmosferu i slavlje pred nadolazeću "Kvarnersku rivijeru" pobrinuli su se dvostruki strijelci Kurbaša i Zrilić.

Rijeka je sezonu okončala s 47 bodova iz 30 utakmica i trenutno drži peto mjesto, te iščekuje ogled Zagreba koji je pobjedom protiv Intera može preskočiti.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu i povela već u šestoj minuti. Zrilić se najbolje snašao u šesnaestercu i pogodio za 1:0.

Šibenik je odgovorio u 19. minuti kada je Lokin izmakao pozornosti obrane i izjednačio - 1:1. Nekoliko minuta kasnije (25') Lokin je poslužio Musića, koji je poslao loptu u mrežu za 1:2.

U drugom dijelu preokret je režirao Ivan Kurbaša. Najprije je u 57. minuti Antanasković ubacio s lijeve strane, a Kurbaša glavom poslao loptu u mrežu za 2:2.

Četiri minute kasnije Kurbaša je zatresao mrežu za svoj drugi pogodak na utakmici kada je, nakon ubačaja, iz blizine nogom pogodio pokraj nemoćnog vratara Đakovića za 3:2.

Pobjedu je potvrdio Zrilić u 75. minuti. Najprije je izborio najstrožu kaznu, a potom ju i sigurno realizirao za 4:2.

Prva HNL – kadeti: Rijeka – Šibenik 4:2 (18)