Rijeka – Sesvete 3:0
11.10.2020.

Kadeti Rijeke pobijedili su Sesvete 3:0 u utakmici devetog kola Prve HNL.

Riječki nogometaši slavili su teškim uvjetima, kiša je neumorno padala i dodatno otežala uvjete za igru.

Rijeka je prvu priliku imala u 12. minuti. Bradarić je pucao sa 16 metara, lopta se odbila do Begovića čiji je udarac vratar Močibob obranio.

U 28. minuti Begović je pobjegao pažnji zadnje linije Sesveta, Košutić ga je probao zaustaviti, ali napadač Rijeke opalio je po sredini gola i lopta je završila u mreži - 1:0.

Rijeka je udvostručila prednost u 40. minuti. Bodetić je prekrasnim udarcem iz slobodnog udarca s desne strane zatresao mrežu Sesveta - 2:0.

Sesvete su imale priliku u 44. minuti, Topić je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je preletjela sve i prošla uz vratnicu.

Gosti su najveću priliku imali u 57. minuti. Hrs je ubacio, Vidović pucao glavom, a vratnica je spasila Rijeku.

U 75. minuti Begović je imao dobru priliku kada je ušao u 16 metara, ali njegov udarac zapeo je u blatu.

Rijeka je pobjedu potvrdila u prvoj minuti sudačke nadoknade. Jednu dugu akciju Rijeka je zaključila kada je Begonja pronašao Bodetića koji je silovito pucao u bliži kut za konačnih - 3:0.