Škola : 1. HNL pioniri : 15. kolo
Rijeka – Sesvete 1:3
07.12.2019.

Stariji pioniri Rijeke poraženi su od Sesveta (1:3) u utakmici 15. kola Prve HNL, posljednjem susretu prvog dijela prvenstva.

Bijeli su propustili priliku pobjedom zaključiti polusezonu, Sesvete su na kraju zasluženo odnijeli tri boda.

Već na otvaranju utakmice Koščević je dvama udarcima (2', 3') najavio dobru utakmicu za goste. Rijeka je na drugoj strani pokušala iz slobodnog udarca, ali pokušaj Pučića završio je u rukama gostujućeg vratara.

Sesvete su u 10. minuti, nakon kornera Rijeke, izveli novu brzu kontru, Koščević je ponovo bio u prilici, ali udarac je obranio Mišković. Samo minutu kasnije Mišković je zaustavio i udarac Matića.

Rijeka je u nekoliko navrata stigla pred gol Sesveta, ali bez prave ideje u završnici. U 18. minuti Mikloš nije najbolje zahvatio loptu nakon ubačaja Mikulice.

U 19. minuti Herceg je prijetio s 18 metara, Mišković je ponovo bio na mjestu.

I onda je stigao pogodak. U 24. minuti Koščević je primio loptu pored Žlibanovića u kaznenom prostoru, ali Mišković je odlično obranio.

Ipak, lopta se odbila natrag u teren, Košćević je odlično ubacio, a Herceg poentirao udarcem glavom - 0:1.

Rijeka je odgovorila pokušajem Mikloša s 18 metara (26'), ali bez rezultata.

Na otvaranju drugog dijela, Rijeka je zaprijetila dvama udarcima Bradarića (38', 39'), ali umjesto izjednačenja stigao je drugi gol Sesveta.

U 41. minuti Košćević je odlično podvalio za Hercega. Ispala je cijela obrana Rijeke, a Herceg je lako poentirao - 0:2.

Rijeka je pokušavala vratiti se u utakmici, udarac Momčilovskog iz slobodnog udarca (53') obranio je vratar Herceg.

Tri minute kasnije Mikloš nije uspio okončati odličan prodor, a udarac Momčilovskog s 18 metara (58') ponovo je obranio Herceg.

I onda je u 60. minuti stigao treći gol Sesveta. Slobodan udarac s 18 metara izveo je Košćević i pogodio za 0:3.

Rijeka je do kraja utakmice uspjela smanjiti. U 64. minuti Berisha je izveo slobodan udarac na 18 metara, lopta je zakačila nekog u živom zidu, promijenila smjer i završila u rašljama - 1:3.

Do kraja utakmice gosti su imali jednu opasnu kontru, udarac Penića otišao je u stativu. Bijeli su mogli zakomplicirati utakmicu, ali u završnici udarac Mikulice pred golom obranio je vratar Sesveta.

Rijeka – Sesvete 1:3 (23)