Škola : 1. HNL pioniri : 3. kolo
Rijeka pobijedila Šibenik za drugo slavlje ove sezone
09.09.2018.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Šibenik 5:0 upisavši drugu prvenstvenu pobjedu u trećem kolu Prve HNL. Bijeli su ovom pobjedom skočili na drugo mjesto na ljestvici.

Izabranici Fausta Budicina nadigrali su vršnjake iz Šibenika koji su ovim porazom ostali na zadnjem mjestu ljestvice.

Rijeka je pitanje pobjednika praktički riješila unutar pet minuta kada je Franko Buljanović postigao dva pogotka.

U 17. minuti. Buljanović je poentirao iz slobodnog udarca - 1:0. Pet minuta kasnije Buljanović je ponovo bio u glavnoj ulozi kada je s ruba kaznenog prostora sjajno pogodio suprotnu stranu - 2:0.

Rijeka je do trećeg gola stigla u 38. minuti. Bodetić je po tko zna koji put probio lijevu stranu i ubacio, Begović je bio najbrži na prvoj vratnici - 3:0.

U 45. minut bijeli su stigli do četvrtog gola. Bodetić je pogodio gredu iz slobodnog udarca, lopta se odbila do Katinića čiji je udarac vratar Šibenika odlično obranio, ali Buić je bio spreman i pospremio loptu u mrežu - 4:0.

Rijeka je konačnih 5:0 postavila u 47. minuti kada je Gajzler pogodio nakon povratne lopte Bossija.

Rijeka – Šibenik 5:0 (17)