Škola : 1. NS Rijeka - ml. pioniri : 8. kolo
Rijeka – Opatija 4:0
24.10.2019.

Mlađi pioniri Rijeke pobijedili su Opatiju 4:0 u utakmici osmog kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka.

Rijeka je dominirala kroz utakmicu i uz lepršavu igru stigla do zaslužene pobjede. Bijeli su u prvom poluvremenu postigli tri pogotka uz još nekoliko prilika.

Rijeka je povela u četvrtoj minuti. Murica je presjekao jednu dubinsku loptu na 40 metara od gola i u punom trku nanizao četiri igrača kroz sredinu, ušao u kazneni prostor, a zatim nesebično odigrao za Ilijazija koji je s pet metara zatresao mrežu  - 1:0.

U 10. minuti bilo je 2:0. Vrcić je osvojio loptu, odigrao dupli pas s Juriševićem koji je zatim pronašao Ilijazija. Uslijedio je dubinska loptu za Lergu iza leđa obrane, nogometaš Rijeke sjurio se prema golu i pogodio donji desni kut.

Treći gol stigao je u 27. minuti. Bistre je osvojio loptu na sredini terena, proigrao Ilijazija, koji je ponovno gurnuo u prostor iza obrane za Lergu, koji je na sličan način kao i kod drugog gola, ponovo matirao vratara Opatije.

Rijeka je u nastavku pobjedu potvrdila još jednim pogotkom u 34. minuti.

Ćumurdžić je oduzeo loptu na sredini igrališta po desnoj strani, osvojio prostor i onda s dvadesetak metara lijepim udarcem pospremio loptu u desne rašlje - 4:0.

Rijeka je do kraja mogla uvjerljivije slaviti, Iskra je s ruba kaznenog prostora pogodio prečku, a Bistre nije uspio realizirati kazneni udarac nakon prekršaja nad Butkovićem.