Škola : 1. HNL kadeti : 8. kolo
Rijeka nadigrala Lokomotivu za prekid niza
14.10.2018.

Kadeti Rijeke pobijedili su na gostovanju Lokomotivu 4:1 u utakmici osmog kola Prve HNL. Bijeli su na Kajzerici stigli do važnih bodova, te su zadržali priključak za vrhom prekinuvši niz od tri utakmice bez pobjede.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila praktički u prvih 25. minuti. U 16. minuti Filip Braut sjajno je pogodio iz slobodnog udarca s 18 metara, iskosa s lijeve strane - 0:1.

Samo četiri minute kasnije Rijeka je udvostručila vodstvo, Brekalo se oslobodio pratnje, gurnuo u prostor loptu za Rovisa koji je prebacio vratara - 0:2.

U 25. minuti ponovo je bio na sceni Rovis koji je primio dubinsku loptu i lijepo pogodio suprotni kut - 0:3.

Lokomotiva je sama sebi dodatno otežala posao u 45. minuti nakon što je Fran Vujnović zaradio crveni karton zbog prekršaja u izglednoj prilici za postizanje pogotka.

Ipak, samo dvije minute kasnije, Šimić je zatresao mrežu Rijeke - 1:3.

Rijeka je pametno sačuvala rezultat uz igrača više, te je na kraju u 66. minuti još jednom izigrala obranu za točku na "i".

Ilinković je lijepo odigrao za Brekalo koji je lagano prebacio vrata Lokomotive za konačnih 1:4.