Škola : 1. HNL kadeti : 10. kolo
Rijeka – Međimurje 3:1, kadeti u nastavku do bodova
03.11.2018.

Kadeti Rijeke pobijedili su Međimurje 3:1 u utakmici 10. kola Prve HNL. Pozicija na ljestvici pomalo je zavarala Riječane uoči utakmice jer posljednjeplasirani sastav Međimurja pružio odličan otpor kojega je naplatio izjednačivši u završnici prvog poluvremena.

Gosti ipak nisu imali dovoljno snage i koncentracije protiv kvalitetnije Rijeke koja je u nastavku dvama pogocima stigla do pobjede.

Rijeka je prema očekivanju bila bolji suparnik na otvaranju, već u drugoj minuti Žgomba je lijepo ubacio s desne strane, ali Brekalo sam pred golom nije dobro zahvatio loptu.

Međimurje je uzvratilo minutu kasnije, ali udara Lukovnjaka obranio je Margan.

U šestoj minuti, nakon novog ubačaja, Savić je pucao iz blizine, lopta se odbila do Rovisa koji je snažno potegnuo sa 16 metara, ali nije bilo preciznosti.

Rijeka je do gola mogla u devetoj minuti, nakon novog ubačaja s desne strane, Rovis je pucao iz prve, ali Hatlek je sjajno reagirao i obranio udarac.

Da gosti neće biti bezopasni nagovijestio je Vurušić koji je pobjegao riječkoj obrani, ali u ključnom trenutku Bebić je odnio loptu.

Ilinković je isprobao udarac u 20. minuti, minutu kasnije Dežđek je probao lob s dvadesetak metara, ali nije bilo preciznosti.

Raspoloženi Ajanović je ponovo okušao udarac nakon lijepog ulaska s lijevog boka, ali Hatlek je izvukao loptu ispod grede.

I onda je 27. minuti stigao pogodak. Žgomba je lijepo ubacio, Brekalo je ostao sam kao duh i udarcem glavom zatresao mrežu - 1:0.

Činilo se da će to biti trenutak koji će usmjeriti utakmicu, ali Međimurje se vratilo u utakmicu pet minuta kasnije.

Vurušić je pobjegao obrani Rijeke i krenuo sam prema golu. Napadač Međimurja "vagao" je vratara Margana, gurnuo loptu na desnu stranu i kada se činilo da je Rijeka uspjela spriječiti gol, Vurušić je provukao loptu ispod vratara Rijeke i ona je na kraju nekako pored dva braniča i od vratnice završila u mreži domaćina - 1:1.

Rijeka je napala od prve minute u nastavku, u 45. minuti Ajanović je donio loptu u kazneni prostor, odigrao za Ilinkovića čiji se udarac odbio od bloka i završio u mreži Međimurja - 2:1.

U 48. minuti Ajanović je lijepom pucao iz okreta s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola. Tri minute kasnije Ajanović lijepo ušao s lijeve strane i potegnuo, a vratar Međimurja lijepom paradom sačuvao je mrežu.

Da utakmica ne bi ušla u nesigurne vode, kadeti Rijeke osigurali su u 61. minuti. Braut je ubacio s desne strane, a lopta je došla od Ajanovića.

Nogometaš Rijeke lakoćom je gurnuo loptu pored braniča Međimurja i uputio udarac kojega je zaustavio vratar Međimurja. Lopta se ipak odbila prema mreži, a Jelić je, čini se,  samo na gol crti potvrdio pogodak (3:1) koji je u konačnici pripisan Ajanoviću.

Rijeka – Međimurje 3:1 (15)