Škola : 1. HNL kadeti : 24. kolo
Rijeka – Inter 2:3
12.05.2019.

Kadeti Rijeke poraženi su od Intera 2:3 u utakmici 24. kola Prve HNL. Rijeku je od pobjede dijelilo nekoliko minuta, ali onda su gosti iz Zaprešića dvama pogocima u samoj završnici stigli do vrijedne pobjede.

Igrala se prva minuta sudačke nadoknade kada se Plehan sjurio prema golu Rijeke i odigrao za Lučaka koji je pospremio loptu u praznu mrežu - 2:3.

Bio je to nes(p)retan kraj za bijele koji su kroz utakmicu pokazali dobru igru, te su dominirali u prvom dijelu kada nisu uspjeli kapitalizirati premoć.

U 12. minuti Rovis je ubacio s desne strane, a udarac glavom Perje prošao je uz vratnicu. Tri minute kasnije Rovis je lijepo pucao iz slobodnog udarca, ali vratar Intera odličnom obranom sačuvao je svoju mrežu.

Inter je pak drugi dio (42') otvorio pogotkom, nakon jednog ubačaja Legović je skrenuo loptu u vlastitu mrežu - 0:1.

Tri minute kasnije Lučak je povukao kontru, lopta se nakon udarca odbila od braniča Rijeke i prošla uz gol.

Rijeka se u igru vratila u 62. minuti. Jedna visoka lopta u kazneni prostor Intera, Delibegović je pucao glavom, lopta se odbila od Kovača i prevarila vratara Intera - 1:1.

Rijeka je povela u 75. minuti. Delibegović i Ajanović odigrali su akciju na lijevoj strani, uslijedio je ubačaj, a Ilinković je pogodio - 2:1.

I kada se činilo da će bodovi ostati u Rijeci, Inter je izjednačio u 77. minuti. Nakon jednog dugog ubačaja, vratar Frigan kratko je odbio loptu, a Plehan iskosa pogodio mrežu - 2:2.

Uslijedila je napeta završnica u kojoj su gosti još jednom pronašli put do gola Rijeke za vrijedna tri boda.

Rijeka – Inter 2:3 (10)