Škola : 1. NS Rijeka - ml. pioniri : 1. kolo
Rijeka – Halubjan 2:1, Žakula i Vešligaj za pobjedu
06.09.2020.

Mlađi pioniri Rijeke pobijedili su Halubjan 2:1 u utakmici prvog kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka. I ove sezone ekipa Rijeke nastupa s ulaznim godištem tako da su bijeli u ovoj utakmici igrali protiv godinu dana starijih vršnjaka.

U živoj i zanimljivoj utakmici, s obzirom na to da je ova generacija prvi puta igrala na velikom terenu, riječki pioniri dobro su se snašli.

Oba gola Rijeke pala su kao posljedica visokog presinga pri  otvaranju igre gostiju. Žakula je doveo Rijeku u vodstvo u devetoj minuti, a njegova zamjena Vešligaj poentirao je u 43. minuti.

Svi su dali svoj doprinos pobjedi, ali je ulazak borbenog Vešligaja na poluvremenu unio dodatnu energiju.

Halubjan je smanjio nakon slabije komunikacije vratara i obrane Rijeke, Vukšić je iskoristio trenutak dekoncentracije i poslao loptu u prazan gol - 2:1.

U konačnici to je bilo dovoljno samo da gosti ublaže poraz i Rijeka je zasluženo stigla do tri boda.

Rijeka – Halubjan 2:1 (18)