1. Momčad : 5. kolo
Rijeka – Hajduk: odgođen Jadranski derbi na Rujevici
10.09.2020.

Utakmica petog kola Hrvatski telekom Prve lige između Rijeke i Hajduka, što se trebala odigrati 20. rujna u 19 sati Rijeci, odgođena je na zahtjev Hajduka.

Utakmica će se odigrati u prvom mogućem slobodnom terminu o čemu će se odluka donijeti naknadno.

Odgodu utakmice zatražio je Hajduk zbog pripreme i nastupa u kvalifikacijama za Europsku ligu.

Sukladno odredbi iz članka 4. Propozicija natjecanja klubovi koji sudjeluju u kvalifikacijama europskih natjecanja imaju pravo na odgodu jedne utakmice.

Ujedno, u slučaju ulaska u skupine Europske lige ili Lige prvaka, klubovi stječu pravo na još jednu odgodu utakmice.