Škola : 1. HNL kadeti : 8. kolo
Rijeka – Hajduk 3:2, bijeli uz malo sreće do zasluženog slavlja
06.10.2019.

Kadeti Rijeke pobijedili su Hajduk 3:2 u sjajnoj utakmici osmog kola Prve HNL u kojem su obje ekipe pružile dobru igru, a bijeli su na kraju zasluženo, uz malo sreće, stigli do sva tri boda.

Rijeka je već u prvom poluvremenu mogla imati uvjerljiviju prednost od 2:0, ali na kraju presudan trenutak dogodio se u 77. minuti.

Naime, vratar Silić bio je neporezan pri ispucavanju, Simčić je požrtvovno krenuo u blok i na kraju se lopta odbila od njega i završila u mreži Hajduka za veliko slavlje domaćina - 3:2.

Dogodilo se to u trenutku kada je Hajduk pritiskao i pokušavao u potpunosti preokrenuti rezultat.

Hajduk je još jednom krenuo po gol, a najbliže je bio u 88. minuti, Petrović je izbio sam pred gol Rijeke, ali vratar Frigan sjajnom obranom sačuvao je pobjedu koja je u konačnici više nego zaslužena.

Sukus prvog poluvremena bio je da je Rijeka nadigrala Hajduk u svim segmentima igre, te je nakon 11 minuta već mogla imati vodstvo 3:0.

Naime, već u trećoj minuti Frigan je sjajno podvalio loptu za Valjana koji se odlično ubacio iza leđa obrane i pogodio suprotan kut - 1:0.

Već u šestoj minuti stigla je nova velika prilika za bijele. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta je pogodila u ruku Škugora - penal za Rijeku!

Valjan je preuzeo odgovornost, ali vratar Silić pročitao je namjeru i odlično obranio.

Rijeka je sjajno otvaranje zaključila u 11. minuti. Frigan je odlično odigrao za Valjana koji je izbio pred gol, ali se prebrzo odlučio na udarac i lopta je otišla iznad grede.

Hajduk je imao priliku u 33. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, Krolo je bio najviši, ali Lazar je blokirao loptu na putu prema mreži.

U 35. minuti Lazar je sjajno odigrao dubinsku loptu, ali na rubu 16 metara spetljali su se Simčić i Frigan i na kraju je sve okončano slabim udarcem koji nije ugrozio vrata Hajduka.

I onda u zadnjim trenucima prvog dijela dvije velike prilike, po jedna na svakoj strani. Prvo je Petrović pobjegao braničima Rijeke koji su ga uspjeli dostići u kaznenom prostoru, a Buić je odnio loptu.

Na drugoj strani Rijeka je udvostručila prednost u pravom trenutku. Valjan je sjajno odigrao za Frigana koji je poentirao odličnim udarcem - 2:0.

Hajduk je smanjio u 51. minuti. Nakon prodora po lijevoj strani i povratne lopte, Škugor je uspio pucati pored Buića i preciznim udarcem zatresti mrežu.

Tri minute kasnije, nakon jednog ubačaja, Buić je odlično skočio, ali udarac glavom otišao je preko grede.

Hajduk je izjednačio u 62. minuti nakon još jednog prekida. Nakon ubačaja iz kuta na drugu vratnicu, Pelivan je uspio pucati, a Krolo je ostao sam pred golom i pospremio loptu u mrežu - 2:2.

U 67. minuti Petrović je prošao i ubacio, a Čuić je pucao, te se lopta od Frankovića odbila uz vratnicu.

Šest minuta kasnije pokušao je Želalić, ali Frigan je bio na visini zadatka.