Škola : 1. HNL kadeti : 12. kolo
Rijeka – Hajduk 2:3, gosti do pobjede u nadoknadi
18.11.2018.

Kadeti Rijeke poraženi su od Hajduka 2:3 u utakmici 12. kola Prve HNL. Sjajan ogled na Rujevici obilježila je nevjerojatna završnica odnosno pet minuta sudačkih nadoknade u kojima se dogodilo dovoljno situacija za cijelu utakmicu.

U samu završnicu Rijeka je ušla s igračem više nakon što je jedan igrač Hajduka morao napustiti travnjak zbog ozljede, a gosti su već napravili sve zamjene. Rijeka je pokušala doći do trećeg gola, Hajduk je povukao kontru, a domaći nogometaši nisu se uspjeli vratiti.

Burul je uspio spriječiti prvi ubačaj, ali lopta je došla do Petrovića koji je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao vratara Margan - 2:3.

Rijeka je krenula na sve ili ništa, Petrović i Miljanić izbili su sami pred gol Rijeke. Petrović je odlučio prebaciti vratara Rijeke, lopta se odbila od vratnice, a Miljanić ju nije uspio dohvatiti i pospremiti u praznu mrežu.

I kada je izgledalo da je sve gotovo, Legović se u posljednjim trenucima utakmice uspio osloboditi u kaznenom prostoru i izbiti sam pred gol Hajduka, ali vratar Perić spasio je svoju momčad.

Rijeka je sjajno otvorila utakmicu. Bilić je sedmoj minuti solo prodorom otvorio prostor i potegnuo s 25 metara - 1:0.

Ipak, domaći nogometaši brzo su prokockali prednost. Već u idućoj minuti Burul je loše odigrao jednu povratnu loptu, Topić je iskoristio pogrešku i poentirao - 1:1.

Bio je to trenutak koji je dao gostima dodatan vjetar u leđa. U 11. minuti Krolo je ubacio, obrana Rijeke kratko je odbila loptu, Biuk je odlično pucao, ali Margan je sjajno reagirao.

U 27. minuti Topić se našao sam pred golom Rijeke, ali udarac je otišao pored gola. Minutu kasnije Bilić se pred golom Hajduka sjajno riješio pratnje, ali vratar Perić na vrijeme je skratio kut obranivši udarac Bilića.

Već u idućoj minuti Topić je bio u dobroj situaciji, ali nije uspio doći do lopte i Margan je otklonio opasnost.

Hajduk je pritisak naplatio u 33. minuti kada je Ćubelić s lijeve strane kaznenog prostora uspio provući loptu ispod Margana - 1:2.

Rijeka je bolje krenula u nastavak, udarci Hodže (48') i Bilića (52') nisu pronašli put do mreže. Hajduk je ponovo zaprijetio Biuk se sjurio s lijeve strane u kazneni prostor, ali Margan je nogom obranio udarac.

U 55. minuti Bilić je ponovo bio nezadrživ na desnoj strani, ubačaj je stigao od Brekala koji je sjajno stisnuo poluvolej, ali greda je spasila Hajduk.

Ono što nije uspjelo u 55. minuti, Rijeka je naplatila u 68. minuti. Brekalo je dočekao jednu loptu nakon ubačaja i sjajno pogodio za 2:2.

Sve je to bila najava nevjerojatne završnice na Rujevici u kojoj je na kraju Hajduk odnio tri boda.

Rijeka – Hajduk 2:3 (24)