Škola : 1. HNL juniori : 8. kolo
Rijeka – Hajduk 1:4
26.10.2019.

Juniori Rijeke poraženi su od Hajduka 1:4 u utakmici osmog kola Prve HNL. U mini Jadranskom derbiju Rijeka je pružila dobru partiju u prvom poluvremenu i Hajduk je tek u drugom dijelu iz dva prekida stigao do ključne prednosti.

Bijeli nisu mogli zamisliti bolje otvaranje, u 13. minuti Mijatović je srušio Zrilića - penal za Rijeku. Jelavić je preuzeo odgovornost i poslao vratara u krivu stranu - 1:0.

Rijeka je odlično parirala u tom periodu, uz niz situacija, u kojima je mogla i ozbiljnije zaprijetiti u završnici. Hajduk je tek u završnici prijetio preko Čuića (40') i Jenjića (45').

Rijeka je veliku priliku imala u 62. minuti. Ajanović se riješio pratnje dvojice čuvara i odlično pucao, vratar Hajduka odličnom je reakcijom izvukao loptu ispod grede.

Kako je utakmica odmicala Hajduk je polako preuzimao kontrolu. U 68. minuti Bebić je srušio Biuka, a Jenjić je bio siguran s bijele točke - 1:1.

I onda je Hajduk, unutar nekoliko minuta,  dvama pogocima nakon kornera osigurao pobjedu.

U 78. i 82. minuti Mamut je dvaput bio najviši nakon ubačaja iz kuta i dvama pogocima prelomio utakmicu (1:3).

Između dva gola Hajduka, Zrilić se u 72. minuti našao u odličnoj prilici, ali Iličić je blokirao njegov udarac i tako spasio mrežu Hajduka.

Hajduk je pobjedu potvrdio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Sušak srušio Bekavca u kaznenom prostoru, a Jenjić je još jednom bio siguran s bijele točke - 1:4.