Škola : 1. HNL pioniri : 8. kolo
Rijeka – Hajduk 0:2
06.10.2019.

Stariji pioniri Rijeke poraženi su od Hajduka 0:2 u utakmici osmog kola Prve HNL. Rijeka na kraju nije uspjela na domaćem travnjaku protiv splitskog sastava ostvariti pozitivan rezultat, u konačnici Hajduk je iskoristio dvije situacije u nastavku utakmice.

U 47. minuti Pućo je primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, napravio nekoliko koraka prema sredini i ubacio. Lopta je došla do Kapulice koji je bio sam i poentirao - 0:1.

U 56. minuti, nakon još jedne izgubljene lopte, Brajković je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio. Sekulić je primio loptu pred golom, prvi udarac blokirali su braniči Rijeke, drugi je obranio vratar Mišković.

Ipak, samo šest minuta kasnije gosti su potvrdili pobjedu. Ivković je donio loptu pred kazneni prostor i odigrao za Šemigu koji je imao priliku pucati, ali je podvalio za Brajkovića koji je gurnuo loptu u mrežu - 0:2.

Rijeka se samo minutu kasnije mogla vratiti u igru. Nakon pogreške obrane Hajduka, Bilajac se našao u odličnoj situaciji pred golom, ali udarac je išao ravno u vratara Buljana.

Rijeka je utakmicu otvorila dobrom prilikom za Momčilovskog čiji je udarac s ruba kaznenog prostora otišao daleko od gola.

Već u petoj minuti Hajduk je imao dobru priliku, Sekulić je ostao sam ispred gola, ali nije dobro zahvatio loptu. Samo dvije minute kasnije Sekulić je pobjegao obrani Rijeke, ali je odgodio udarac i propala je prilika.

Rijeka je dobru  situaciju imala u 25. minuti, ali Momčilovski je umjesto da proigra Šerifija pokušao prebaciti loptu na desnu stranu.

Bio je to period pritiska Rijeke. U 27. minuti Mikloš je odlično zadržao loptu na 16 metara i izbjegao duel s braničima Hajduka, Nakon ulaska u kazneni prostor njegov udarac je blokiran, lopta se odbila do Šerifija na lijevoj strani kaznenog prostora koji je efektno potegnuo iz voleja, ali nije bilo preciznosti.