Škola : 1. HNL juniori : 7. kolo
Osijek – Rijeka 2:0
14.10.2018.

Juniori Rijeke poraženi su na gostovanju kod Osijeka (0:2) u utakmici sedmog kola Prve HNL. Konačan rezultat ne otkriva pravo stanje na travnjaku u kojem su riječki nogometaši mogli, i trebali, izvući puno povoljniji rezultat.

Osječane je do pobjede dvama pogocima predvodio Ivan Durdov, a posao domaćinu olakšao je i Denis Bušnja koji je u 32. minuti zaradio izravni crveni karton. Nakon početne dominacije Rijeke, Osijek je poveo. Nakon kornera Rijeke u 28. minuti, Osijek je povukao brzu kontru i Durdov je doveo domaćina u vodstvo - 1:0.

Nakon isključenja Bušnje, utakmica se nastavila u egalu. Osijek je u nastavku tražio priliku iz kontre koju je dočekao u 48. minuti. Rijeka je imala aut u blizini osječkog gola, Hrvoje Smolčić izveo je loptu sa strane odigravši povratno prema stoperima.

Durdov je odlično reagirao, pokupio loptu i negdje s centra sjurio se prema golu Rijeke poentiravši za 2:0. Rijeka je u završnici imala još nekoliko situacija, u 75. minuti Ivančević je sjajno potegnuo, ali greda je spasila Osječane.

U samoj završnici utakmice Riječani su unutar jedne akcije tri puta propustili matirati vratara Osijeka. Pokušaji Mitrovića, Omerovića i Matulje nisu pronašli put do mreže.