NK Kvarner prije 74 godine u prvoj utakmici u povijesti pobijedio Hajduk
07.08.2020.
Na današnji dan, prije točno 74 godina Nogometni klub Kvarner, koji je poslije promijenio ime u NK Rijeka, odigrao je prvu utakmicu. Prijateljska utakmica protiv Hajduka odigrana je 7. kolovoza 1946. godine, a Rijeka je na Kantridi pobijedila Hajduk 2:0.

U sjajnoj atmosferi pred šest tisuća ljudi gost Kantride bio je Hajduk, a Rijeka je slavila pogocima Rinaldo Petronija u trećoj minuti odnosno Antonija Norija u 40. minuti.

U prvoj utakmici za Kvarner/Rijeku nastupili su: Gardassanich, Tibljaš, Blasich, Pavanello, Macorin, Bertok, Nori, Laurencich, Burattini, Petronio i Cergnar.