Morčići Rijeke izborili plasman na završnicu Champions trophy turnira!
14.05.2018.

Morčići Rijeke osvojili su drugo mjesto na kvalifikacijskom turniru Champions trophy u Zagrebu i tako osigurali plasman u završnicu turnira što je na rasporedu u Austriji, a održat će se u okolici Beča.

Rijeka je u finalu izgubila od Lokomotive (1:3), ali je sjajnim nastupom kroz turnir ostavila odličan dojam ostvarivši veliki uspjeh plasmanom na završnicu.

Riječki morčići u skupini su pobijedili Sport team iz Bosne i Hercegovine 1:0, Daruvar 4:0, Ravnice 8:0, dok su protiv Lučkog remizirali (0:0) osvojivši na kraju prvo mjesto.

U četvrtfinalu Rijeka je pobijedila OŠ Zagreb 2:0 (0:0) nakon izvođenja deveteraca, dok su u finalu bili bolji od Zagreba 1:0.

Na završnom turniru u Austriji sudjelovat će 128 ekipa koje su prošle filter od 40 kvalifikacijskih turnira. Među najpoznatijim ekipama koje su izborile nastup su:  Liverpool, Juventus, Manchester City, Benfica, Atletico Madrid, Schalke 04, Southampton, Glasgow Rangers, Roma, Bešiktaš, Sturm Graz, RB Salzburg, Sunderland...

Za Rijeku su nastupili: Mauro Mrvoš, Roko Lerga, Lukas Ujčić, Dino Ilijazi, Gabriel Butković, Vito Kovač, Vito Adamović,  Adrian Vrčić, Lukas Murica, Eldar Mahmić, Davor Bistre, Ivano Jurišević.