Marin Urban – povjesničar koji godinama sakuplja vrijednu građu o HNK Rijeka
02.08.2019.

Za ovaj smo newsletter na rujevičkim tribinama rado ugostili jednog, po svemu, vrlo zanimljivog navijača HNK Rijeka. Marin Urban Riječanin je koji je, naprosto, više od „samo“ navijača.

Naime, njegova strast za utakmicama voljenog kluba još u mladosti postala je uzrokom prikupljanja na stotine memorabilija HNK Rijeka, a prije 5 godina Urban je počeo prikupljati i svu postojeću arhivsku građu koja će poslužiti i u izradi nove, buduće monografije „Rijeke“.

O čemu smo sve razgovarali, koji je Marinu najzanimljiviji, a javnosti manje poznat podatak iz bogatog života Kluba te kako se uopće počeo baviti s prikupljanjem građe o „Rijeci“ koje je ubrzo postalo više od hobija pogledajte u intervjuu u videu.

Marin Urban – intervju