Momčad
Liga nacija: Hrvatska – Engleska 0:0
12.10.2018.

Hrvatska nogometna reprezentacija i Engleska remizirale su odigravši 0:0 u utakmici drugog kola Lige nacija odigrane na stadionu HNK Rijeka. Hrvatska je tako stigla do prvog boda u novom natjecanju UEFA-e.

Iako je susret odigran pred praznim tribinama, na travnjaku nije nedostajalo žustrine i prilika. Englezi su prvi prijetili, ali opasan ubačaj Chilwell u kazneni prostor dočekao je oprezni Pivarić i spasio gol.

U 18. minuti Vida je sjajno iznio loptu ispred kaznenog prostora na protivničku polovicu, ali proigravanje za Rebića nije rezultiralo ozbiljnijom šansom.

Dvije minute kasnije Perišić je ostao sam u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je blokiran.

Najbolja prilika za Hrvatsku u prvom dijelu stigla je u 37. minuti. Pivarić je odlično ubacio, Kramarić je pucao iz prve, ali umjesto direktnog udarca na gol, lopta se odbila od trave i Pickford je obranio pokušaj.

I onda je u smiraju prvog dijela Engleska zamalo povela. Nakon ubačaja iz kuta, Dier se najbolje snašao, ali vratnica je spasila Hrvatsku.

Hrvatska je bolje krenula u nastavak što je rezultiralo prilikom Perišića, ali udarac s 18 metara ukrotio je Pickford.

I onda je krenuo period dominacije Engleske. Prvo je 50. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Kane odlično pucao glavom, ali greda je ovoga puta spasila Hrvatsku.

Uslijedile su zatim dvije velike prilike Rashforda, prvo je u 53. minuti loše reagirao i slabo pucao u sjajnoj prilici, dok je tri minute kasnije Livaković sjajnom obranom spasio Hrvatsku. U 70. minuti Rebić je pokušao s 18 metara, ali udarac je otišao pored gola.

Hrvatska će u ponedjeljak u pripremnoj utakmici na Rujevici odmjeriti snage protiv Jordana (20.45 sati).

Liga nacija: Hrvatska – Engleska 0:0 (15)
Hrvatska - Engleska 0:0

Stadion HNK Rijeka. Bez gledatelja. Sudac: Felix Brych. Pomoćnici: Borsch i Lupp (svi Njemačka).

Žuti kartoni: Kovačić, Jedvaj (Hrvatska), Henderson, Stones, Sterling (Engleska).

HRVATSKA: Livaković, Jedvaj, Lovren, Vida, Pivarić, Kovačić (od 73. Badelj), Rakitić, Kramarić, Modrić, Perišić (od 68. Pjaca), Rebić (od 80. Livaja -).

ENGLESKA: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Chilwell, Henderson, Dier, Barkley, Sterling (od 77. Sancho), Kane, Rashford.