Ivan Vanja Frančišković: jedan od svestranijih predsjednika koje je „Rijeka“ imala
26.10.2019.

U novom newsletteru seriju razgovora s bivšim predsjednicima „Rijeke“ nastavljamo zanimljivim razgovorom koji smo vodili s dr. Ivanom Vanjom Frančiškovićem. Svatko tko zna za njegovo ime i djelovanje znat će da je Frančišković u mnogim sferama djelovanja ostavio svoj trag: u Croatia osiguranju u kojem je proveo četrdesetak godina, u politici, u strukturama riječkog Sveučilišta, u našem nogometnom klubu na čijem je čelu bio u dva navrata itd.

Kao predsjednik HNK Rijeka zapamćen je po prodaji braće Sharbini o čemu nam je, između ostaloga, također govorio u intervjuu.

Dr. Frančišković „Rijeku“ je pratio od djetinjstva i uz nju je vezan i danas, a o vremenu koje je proveo na funkcijama unutar Kluba poslušajte više u videu na linku.

Naši predsjednici – Ivan Vanja Frančišković