Škola : 1. NS Rijeka - ml. pioniri
Istra 1961 – Rijeka 2:1
06.06.2021.

Mlađi pioniri Rijeke poraženi su od Istre 1961 1:2 u prvoj utakmici finala u kojem su snage odmjerili pobjednici središta Rijeka i Istra.

Istra je bolje otvorila utakmicu i ravno povela golom Zoričića nakon ubačaja iz kornera.  Do kraja poluvremena igra je bila ravnopravna, ali bez prilika s obje strane.

U drugom poluvremenu Rijeka je bila dominantnija i izjednačila individualnom akcijom Mohorovičića koji je s krila ušao u sredinu i pogodio udarcem sa 16 metara - 1:1.

Rijeka je uz gol stvorila još dvije izrazite gol prilike oči u oči s vratarem koje nisu iskoristili Mohorovičić i Lerga.

Istra je ponovo povela iz kaznenog udarca u 46. minuti kada je siguran bio Kablar - 2:1.

Rijeka je ostavila vrlo dobar dojam, a uzvratna utakmica finala je u ponedjeljak u 15.30 sati na igralištu Robert Komen.