Škola : 1. NS Rijeka - ml. pioniri : 6. kolo
Istra 1961 – Rijeka 0:0
12.10.2019.

Mlađi pioniri Rijeke remizirali su na gostovanju kod Istre 1961 (0:0) u utakmici šestog kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka.

U ogledu prvo i drugoplasirane ekipe, Istra 1961 je na kraju zadržala vrh ljestvice s dva boda prednost. Ujedno, treba istaknuti da Rijeka u ovom natjecanju igra s godinu dana mlađim uzrastom.

Utakmica je bila prava prvenstvena, čvrsta i većina igre odvijala se na sredini terena. Rijeka je u prvom poluvremenu kroz igru dolazila u zadnju trećinu, ali protiv fizički jačeg protivnika nije uspjela ugroziti gol.

Bijeli su i nastavku igrali na sličan način, s time da su uspjeli u tri navrata zaprijetiti. Udarac Lerge je tako završio malo iznad grede.

Rijeka je tijekom cijele utakmice odigrala jako dobro u fazi obrane, a u fazi napada težila je kombinatorici i jako dobro izlazila igrom na visoki presing protivnika.