Hrvatska – Cipar 1:1, Putniku 90 minuta u remiju
12.03.2018.

Hrvatska nogometna reprezentacija od 17 godina remizirala je protiv Cipra u utakmici 2. kola elitnog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Nakon remija protiv Švedske, izabranici Petra Krpana tražili su protiv Cipra bodove koji će ih približiti europskoj smotri. Ipak, unatoč nekoliko prilika u tome nisu uspjeli.

Hrvatska je povela u trenucima kada je Cipar bio konkretniji. U 60. minuti iz slobodnog udarca s dvadeset metara odgovornost je preuzeo Antonio Marin. Lopta je, uz nesigurnost vratara Nikolaua, završila u mreži - 1:0.

Bio je to trenutak koji je otvorio Hrvatskoj put prema pobjedi, ali Ciprani se nisu predavali i u završnici su izborili vrijedan remi.

IMG_7943

Sve je moglo biti drugačije da je Hrvatska u 71. minuti iskoristila sto postotnu priliku. Šarić je probio po lijevoj strani i pronašao samog Brnića u srcu kaznenog prostora, ali vratar Cipra još jednom je sjajno reagirao i ostavio svoju reprezentaciju u utakmici.

Kazna za propuštenu priliku stigla je u 76. minuti, Paroutis se sjajno oslobodio na 18 metara i zatresao mrežu - 1:1.

Ni tu nije bio kraj ove zanimljive utakmice, u drugoj minuti sudačke nadoknade Čuić je sjajno potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola. U samoj završnici utakmice Marin je smirio jednu dugu loptu za Brnića, ali udarac nije bio dovoljan precizan da bi se svladalo vratara Nikolaua.

U posljednjem, 3. kolu, kvalifikacija za Europsko prvenstvo Hrvatska će igrati protiv Belgije u četvrtak 15. ožujka od 15:30 sati na stadionu Kantrida.