1. Momčad : Pripremna
HNK Rijeka u subotu gostuje kod NK Pazinka povodm 70. rođendana
22.03.2019.

Nogometaši Rijeke u subotu će (Gradski stadion, 16.30 sati) gostovati u Pazinu povodom 70 godina Nogometnog kluba Pazinka. Izabranici Igora Bišćana uveličat će tako vrijedan jubilej istarskog kluba.

Zanimljiv je podatak da je Rijeka ujedno gostovala u Pazinu kada je NK Pazinka proslavila 40. godina postojanja.

Od 1948. godine do danas Pazinka je prošla put od najnižeg do najvišeg ranga u hrvatskom nogometu, klub je osnovan 1948. godine, a najveće uspjehe doživio je kada je 1992./93. i 1993./94. igrao u Prvoj HNL.

Zanimljiv je podatak da je Srećko Juričić, sportski direktor Rijeke, svoj prvi trenerski angažman imao upravo u Pazinki, a mlađa generacija kao najzvučnije nogometno ime prepoznat će Dadu Pršu, hrvatskog reprezentativca koji je ostvario sjajnu karijeru, a prve prvoligaške minute upisao je u NK Pazinka.