HNK Rijeka nagrađuje najbolje likovne radove na temu nogometa!
09.11.2019.

Tijekom studenog i prve polovice prosinca u osnovnim školama diljem Primorsko – goranske županije održava se likovni natječaj kroz projekt „HNK Rijeka – prijatelj djece“. Cilj je ovoga projekta razvijati komunikaciju i dobre odnose s najmlađim članovima naše šire lokalne zajednice
te im prenositi pozitivna uvjerenja i vrijednosti koje sport ima u cjeloživotnom razvoju svakoga pojedinca.

Naše su aktivnosti po tom pitanju raznolike: redovite posjete osnovnim školama i organizirana druženjima članova prve momčadi s učenicima i njihovim učiteljicama i učiteljima, organizacija posjeta djece Kampu HNK Rijeka i njihovog prisustvovanja na utakmicama, provedba i/ili sudjelovanje u društveno korisnim akcijama humanitarnog, edukativnog ili zabavnog karaktera usmjerenih djeci, suradnja s drugim odgojno – obrazovnim ustanovama poput učeničkih domova, vrtića, bolničkih odjela za djecu i drugo.

Zbog toga smo s veseljem pozivali sve škole da uključe učenike u još jednu zanimljivu akciju, odnosno nagradni natječaj čiji je cilj odabir najboljih crteža u slobodnoj likovnoj interpretaciji teme koju smo nazvali jednostavno:  HNK Rijeka. Inspiracije i motivi su neograničeni, a najbolje radove ocijenit će posebno sastavljena komisija koju čine: pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije mr. sc. Edita Stilin, igrači HNK Rijeka Alexander Gorgon i Zoran Kvržić, generalni direktor HNK Rijeka Luka Ivančić, zamjenica gen. dir. Marina Vela  te voditelj Marketinga Igor Palmić.