HNK Rijeka minutom šutnje oprostila se od Eugenija Ravnicha i Roberta Mosera
21.07.2019.

Protekli tjedan bio je obilježen tužnim vijestima za HNK Rijeka. Naime, u 86. godini života napustio nas je Eugenio Ravnich, legendarni vratar kojeg je "Rijeka" zapisala zlatnim slovima u svoju povijest, te vjerni navijač Roberto Moser.

Eugenio Ravnich i Vinko Zadel prošle godine bili su posebni gosti kluba proslavljajući  60 godina od ulaska Rijeke u Prvu ligu, točnije, Prvu saveznu ligu Jugoslavije. Ravnich je bio dio te generacije koja je pisala povijest Rijeke.

ravnichglavna9

Ravnich je ostavio dubok trag u Rijeci, a njegov sin Mauro jedan je od najvećih vratara u povijesti Rijeke koji je ujedno osvojio Kup Jugoslavije, prvi trofej u povijesti Rijeke.

Tih dana napustio nas je i Roberto Moser, vijest koja je također zatekla sve ljude u klubu koji su znali koliko je Roberto volio Rijeku i s kolikim je iščekivanjem čekao početak nove sezone.

0bc56fc7-b3e7-4579-8933-a8d29333647b

U spomen na prerani odlazak njegovo mjesto na tribini Z6 nije ostalo upražnjeno na utakmici protiv Varaždina, šal i pobjeda za oproštaj od Rujevice.

Od Eugenija i Roberta klub se oprostio minutom šutnje, a naši dragi ljudi sigurno će nas i dalje pratiti s nekog boljeg mjesta.