Škola : 1. HNL pioniri : 8. kolo
Hajduk – Rijeka 2:1
04.10.2020.

Pioniri Rijeke poraženi su na gostovanju kod Hajduka u utakmici osmog kola Prve HNL.

Riječani su prekinuli niz od šest utakmica bez poraza. Rijeka je kroz susret pokazala htijenje, želju i zalaganje, ali na kraju to nije bilo dovoljno da bi bijeli stigli barem do boda.

U Split se odigrala prava prvenstvena utakmica u kojoj je bilo nadigravanja s obje strane, a domaćin je bio bolji i na kraju slavio u utakmici u kojoj je i imao dva kaznena udarca.

Rijeka je u prvom poluvremenu povela eurogolom Bruna Došena iz slobodnog udarca s 20 metara sa strane. Došen je primio jednu loptu na 30 metara sa strane od protivničkog gola, i pri pokušaju prolaska protivničkog igrača zaradio prekršaj, iz kojeg je i sam postigao pogodak za vodstvo Rijeke od 0:1.

Rijeka je imala još jednu šansu za pogodak u kojoj je Precetti nije uspio naći put do gola.

Hajduk je i u prvom poluvremenu imao kazneni udarac, ali je sigurni Bodetić bio na mjestu i obranio.

U drugom poluvremenu Hajduk je uspio preokrenuti rezultat i dvama golovima,  od kojih je jedan iz najstrože kazne, stigao do pobjede.