Filip

Hrvatska
181
75

Filip Dangubić izdanak je Hrvatskog nogometnog kluba Rijeka. Iako je počeo sa sedam godina trenirati u Opatiji, već u uzrastu morčića prešao je u redove riječkog prvoligaša. Njegov put u omladinskom uzrastu bio je uspješan, te je bio dio ekipe koja je osvojila 62. izdanje Kvarnerske rivijere u lipnju 2014. godine. Ta utakmica ostat će upamćena po prekrasnom pogotku Filipa Dangubića koji je s tridesetak metara pospremio loptu u rašlje.

Samo šest mjeseci prije Kvarnerske rivijere Filip je bio van travnjaka zbog ozljede trbušnog zida. Trener Renato Pilipović pružio je Filipu povjerenje iako se na travnjak vratio samo mjesec dana prije početka turnira.

Filip je ujedno bio dio ekipe koja je osvojila juniorski naslov prvaka u Prvoj HNL u sezoni 2013./2014. Zanimljivo, Filip je na kraju bio drugi najbolji strijelac prvenstva iako je za juniore igrao samo prvi dio sezone nakon čega je otišao na posudbu u Pomorac.

Dangubić je debitirao u dresu Rijeke 10. svibnja 2015. u pobjedi protiv Lokomotive

Dangubić je svoj razvoj nastavio u redovima Rijeke II gdje je redovito tresao mreže u Trećoj HNL - zapad, a najupečatljiviji trenutak dogodio se u 29. kolu, 30. svibnja 2015. godine. U utakmici protiv Trnja uzeo je loptu na 25 metara, nanizao nekoliko suparničkih igrača, zaobišao vratara i poentirao.

Dobre igre u drugoj momčadi Rijeke donijele su mu ugovor s Rijekom, a svoj razvoj nastavio je u Prvoj slovenskoj ligi. Dangubić je nastavio s dobrim igrama u Krki, Krškom i na kraju u Celju prije nego što se na polusezoni 2017./2018. vratio u redove Rijeke.

Dangubić je već debitirao u dresu prve ekipe 10. svibnja 2015. godine kada je odigrao posljednjih 12 minuta u slavlju protiv Lokomotive 5:0. Filip je ujedno igrao u svim mlađim uzrastima hrvatske nogometne reprezentacije.

Osim Rijeke, Filip prati i navija za Liverpool. Uz nogomet, prati i igra tenis, a kao najboljeg tenisača izdvojit će Rogera Federera. Filip se opušta uz pop muziku, a kao najdražu hranu izdvojit će lignje na žaru i pomfrit.

Uz angažman u Rijeci, Dangubić je student sportskog menadžmenta online u Danskoj kojega organizira Hrvatska udruga "Nogometni sindikat".